Ягеллонський університет у КраковіЯгеллонський університет(пол. Uniwersytet Jagielloński, лат. Universitas Jagellonica Cracoviensis, англ. Jagiellonian University, JU) – найстаріший державний університет в Європі й один з найбільших у Польщі, що має найпотужнішу освітню й наукову базу, а також унікальну історію, що сягає корінням у 1364 рік (у 2014 році ВНЗ святкує своє 650-річчя).

Ягеллонський університет – це один із трьох найпрестижніших і премійованих ВНЗ Польщі, він незмінно лідирує в національних рейтингах (у 2014 році він зайняв друге місце в рейтингу освітнього фонду «Perspektywy»), чиї студенти, молоді вчені та наукові співробітники прославляють його на весь світ, роблячи неоціненний внесок у науку й суспільне життя.

Усі освітні програми приведені в повну відповідність з Болонським процесом. Діє система European Credit Transfer System (ECTS), забезпечуючи зв'язок навчання в JU з навчанням в університетах інших європейських країн, відтак, забезпечуючи мобільність студентів завдяки партнерським угодам з багатьма зарубіжними ВНЗ. Навчання здійснюється переважно польською мовою, але також пропонуються англомовні програми (більше десяти) та кілька німецькомовних.

Структура ВНЗ унікальна для Польщі: серед його 15-ти факультетів є три медичних, які складають Collegium Medicum. У 1950 році вони були відокремлені від університету, наслідуючи радянську модель, але в 1993 році знову повернулися до alma mater.

Особливості: багатий вибір освітніх програм (бакалаврату, магістратури та докторантури, дипломної та післядипломної освіти), визнання академічних та наукових ступенів у всьому світі, широкий діапазон інноваційних наукових досліджень, акцент на інтелектуальному і творчому розвитку кожного зі студентів, активна міжнародна діяльність з залученням молодих вчених, високопрофесійний професорсько-викладацький склад і потужна інфраструктура.

Університет приділяє значну увагу викладанню іноземних мов, яке здійснюється Ягеллонським мовним центром. Паралельно із здобуттям професійних кваліфікацій випускники мають сформовані уміння і навички спілкування 2-ма і більше іноземними мовами на рівні В2 і вище.

Загальноуніверситетські підрозділи: JU архів, Ягеллонська бібліотека, MC медична бібліотека, кар'єрний центр, науково-дослідний центр вищої освіти, Ягеллонський центр експериментальної терапії, центр біотехнологій, центр розвитку інтегрованих систем, центр дистанційного навчання, центр іноземних мов, центр післядипломної медичної освіти, міжфакультетські дослідження у сфері гуманітарних наук, дослідження в галузі природничих наук і математики, JU і МС спортивні центри, педагогічний навчальний центр, синхротронний центр. Діють також офіс по роботі з іноземними студентами і служба підтримки студентів з обмеженими фізичними можливостями.

Бібліотека. Ягеллонський університет має унікальну бібліотеку, чий загальний фонд становить близько шести мільйонів одиниць, серед них велика колекція середньовічних рукописів, наприклад, De revolutionibus orbium coelestium Миколи Коперника, Кодекс Балтазара Бегема; велике зібрання літератури польського самвидаву часів комуністичної влади (1945–1989) тощо.

Музеї університету: Collegium Maius – є найстарішою будівлею університету в Польщі, його історія сягає до 1400 р; музей-аптека, заснований в 1946 році; музей медичного факультету; зоологічний музей (з 1782 року); музей «Ботанічний сад» - найстаріший музей ботаніки; геологічний музей – має колекцію експонатів, зібраних починаючи з 1782 року; антропологічний музей; анатомічний музей (складається з трьох залів і 2077 препаратів); музей патологічної анатомії музей палеоботаніки.

Ягеллонський університет має власну астрономічну обсерваторію.

Відомі випускники: Норман Девіс (британський історик), Кшиштоф Зануссі (кінорежисер), Іоанн Павел ІІ (папа римський), Микола Коперник (астроном, математик і економіст, автор геліоцентричної системи світу), Станіслав Лем (письменник-фантаст), Александр Скшиньско (прем'єр-міністр Польщі), Ян ІІІ Собеський (король Польщі), Хенрік Халбан (невролог і психіатр), Вєслава Шимборська (поетеса, лауреат Нобелівської премії з літератури), Беата Шиманьська (письменниця та історик філософії) і багато інших.

Інфраструктура університету надзвичайно багата, вона представлена новітніми будівлями інститутів і науково-дослідних центрів, спеціально збудованими практично для кожного з факультетів. Усі вони оснащені найкращими технологіями та мають великі аудиторії й величезні актові зали, а також найсучасніше обладнання. Основні кампуси розташовані або в самому центрі Кракова, або безпосередньо біля нього.

Проживання надається в гуртожитках, гостьових будинках і невеликих готелях, що належать ВНЗ.

Напрями підготовки:

Бакалаврат:
Адміністрування
Американістика
національна безпека
політологія
культурознавство
європеїстика
міжнародні відносини
археологія
етнологія та антропологія
історія
історія мистецтва
юдаїстика
охорона культурних цінностей
музика
астрономія
фізика
інформатика
нанотехнології
біохімія
біофізика
біотехнології
біологія
географія
туризм
хімія
охорона навколишнього середовища
дієтологія
менеджмент
бібліотекознавство
громадська політика
економіка
обробка інформації
кіно й нові ЗМІ
журналістика і суспільні відносини
менеджмент ЗМІ
видавнича справа
польська філологія
полоністика та компаративістика
театрознавство
математика
класична філологія
когнітивістики
англійська філологія
іспанська філологія
німецька філологія
германістика
східна філологія
португальська філологія
румунська філологія
романська філологія
шведська філологія
слов'янська філологія
українська філологія
угорська філологія
італійська філологія
фізіотерапія
сестринська справа
радіологія
акушерство
медицина катастроф
охорона здоров'я
педагогіка
психологія
релігієзнавство
соціологія
ветеринарія.
Англомовні програми: міжнародні відносини, менеджмент.

Єдина магістерська освіта:
Безперервне навчання протягом п’яти років, по завершенню якого випускникам присуджується академічний ступінь «Магістр».
Мова навчання: англійська/польська.
Нарями підготовки: право, лікувальна справа (6 років) – англ., стоматологія – англ., медична аналітика, фармацевтика, психологія, ветеринарія.

Магістратура
Англомовні програми: європеїстика (Центральна і Східна Європа, європеїзація і право в Центральній і Східній Європі, Європейський Союз – консорціум Ягеллонського університету та University of Kent, Європейський Союз, вчення про голокост та тоталітаризм), міжнародні відносини, культурознавство, біотехнології, математика.

Вартість навчання:
Реєстраційний збір 200 євро.
Вартість навчання від 2200 євро до 11200 євро за один рік в залежності від обраного напряму підготовки.