Вища школа туризму і екології у Сухій-БескидзькійВища школа туризму і екології була створена у 2001 році як приватний навчальний заклад і дуже швидко стала потужним центром міжнародної освіти, де навчаються студенти з усієї Польщі та з-за кордону. Ефективний процес навчання та помірні ціни приваблюють студентів з європейських країн – Франції, Угорщини, Німеччини, Ірландії, Великобританії, та з країн Східної Європи – України, Білорусі, Казахстану. Школа розташована у замку епохи ренесансу, який називають «невеличким Вавелем», в старовинних стінах якого містяться сучасній аудиторії та комп’ютерні лабораторії. Затишна атмосфера навчального закладу високо цінується студентами та допомагає зосередитись на навчанні. Високий рівень викладачів ВНЗ є гарантом отримання студентами якісних спеціальних знань та практичного досвіду. ВНЗ тісно співпрацює із бізнесом та місцевими органами влади, що дозволяє студентам проходити практику та професійне стажування, а також працевлаштуватися у майбутньому.

ВНЗ займає високі позиції в освітніх рейтингах, наприклад, Школа посідає 2-ге місце в спеціалізованому рейтингу вищих шкіл «Wiadomości Turystycznych», 6-те місце в ТОПі впливового видання «Wprost», у 2013, 2014 та 2015 роках Школа отримала спеціальну нагороду «Najliepsza Uczelnia Turystyczna».

Навчання здійснюється польською та англійською мовами, що розширює можливості для випускників та робить їх більш конкурентоспроможними на ринку праці. Численні додаткові курси, семінари, тренінги та зустрічі із представниками бізнесу, науки та політики, допомагають студентам Школи випереджати час та задовольняти попит роботодавців.

Школа має цікаву пропозицію і щодо практики та студентського стажування за кордоном та часто виступає посередником при пошуку роботи. Центр кар’єри при ВНЗ пропонує робочі пропозиції від кращих роботодавців Європи та США. Активна співпраця із закордонними партнерами дозволяє студентам Школи проходити стажування за кордоном із безкоштовним проживанням, харчуванням, поверненням транспортних витрат, та заробити певні кошти. Студенти Школи проходять практику у США, Іспанії (Канарські острови – Гранд Канарія та Ла Пальма), Майорці, Мальті, Ірландії, Німеччині, Франції, Тунісі, Туреччині, Єгипті, Італії, Греції (Крит, Родос, Кос).

При Школі діє інноваційний проект – Академія бізнесу, в якій студенти можуть дізнатися від досвідчених викладачів та практикуючих спеціалістів всі тонкощі обраної професії та навчитись використовувати свої знання в реальних бізнес-проектах.

Вища школа туризму і екології пропонує своїм студентам проживання в академічному містечку поруч із самим навчальним закладом та спортивним центром (сучасний закритий басейн із джакузі та водними гірками, спортивний майданчик та тренажерний зал).

Навчання студентів проводиться за програмами двх освітньо-кваліфікаційних рівнів – «бакалавр» та «магістр».

Напрями підготовки:

Туризм
• туристичне обслуговування,
• готельно-ресторанний бізнес,
• менеджер SPA & Wellness,
• управління регіональними та місцевими промоціями,
• управління туризмом.
• міжнародний туризм.

Інформатика
• інженерне програмування,
• системи баз даних,
• мультимедійні технології і комп’ютерна графіка.

Соціальні науки
• зв’язки з громадськістю (public relations),
• журналістика і громадські медіа,
• регіональна політика та політика самоврядування.

Вартість навчання:
Реєстраційний збір – 450 злотих.
Вартість одного семестру навчання – 950 злотих.